plakat          slajd-WKWOF

VII Warszawski Konkurs Wiedzy o Filmie już za nami

wkwof2 wkwof1

Tegoroczna siódma edycja Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, włączonego w ramy Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE), została zorganizowana przez nasze liceum we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty i Filmoteką Szkolną – Programem Edukacyjnym Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego (FINA). Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Mazowiecki Kurator Oświaty i Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.

Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy o historii kina, języka i walorów artystycznych filmu, pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w świecie kultury oraz pogłębianie świadomego odbioru dzieł audiowizualnych. Przedsięwzięcie służy dobru młodzieży – rozwijaniu wrażliwości estetycznej, etycznej i wartości kina autorskiego jako dziedzictwa narodowego i powszechnego.

Zawody odbyły się w tym roku 24 października 2018 w gmachu XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta i miały tradycyjnie dwuetapowy przebieg. Najpierw uczniowie pisali test z wiedzy o historii, teorii i języku kina, a następnie obejrzeli fragmenty wybranego filmu, z którym było związane pytanie interpretacyjne.

W konkursie wzięli udział uczniowie kilkunastu warszawskich szkół ponadpodstawowych – liceów i techników. Poziom wiedzy uczestników oceniło jury składające się m.in. z przedstawicieli Filmoteki Narodowej (p. Robert Jaczewski) i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (p. Joanna Kostana).

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

1.      Iga Niemiałkowska – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Stefana Batorego

2. Konrad Zaręba  – XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

3. Olga Samoraj  –  XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

3. Mateusz Woźnica  – VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana

3. Julia Ziach – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

Wyróżnienia otrzymali:

1. Krzysztof Rowicki  – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

2. Nikola Leśniak-Paduch – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

2. Milena Smolińska – Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego

3. Aleksandra Więch – XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Wyróżnienie specjalne za najlepszy esej przyznano:

Idze Niemiałkowskiej – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Stefana Batorego

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w kinie Muranów 12 grudnia 2018.

Konkurs odbył się w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych WIE m.st. Warszawy, dzięki czemu nagrody rzeczowe dla laureatów mogły być naprawdę okazałe.

Nagrody i upominki od współorganizatorów wręczyli p. dyrektor Bożena Gromadzka wraz z przedstawicielami współorganizatorów przedsięwzięcia – p. Joanną Kostaną i p. Robertem Jaczewskim. Dodatkowe gadżety ofiarowali Mazowiecki Instytut Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Gali towarzyszyła nagroda specjalna dla wszystkich uczestników konkursu i ich klas – pokaz filmu „Mustang” w reżyserii Deniz Gamze Ergüven, entuzjastycznie przyjęty przez młodą publiczność. Przed filmem prelekcję wygłosił p. Jarosław Wszędybył - reżyser, scenarzysta i wykładowca akademicki.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie już za rok!

Zapraszamy wszystkich uczestników i opiekunów, wraz z całymi klasami, na galę rozdania nagród, która odbędzie się we środa 12 grudnia 2018 r. o godzinie 12.00 w kinie Muranów

przy ulicy gen. Władysława Andersa 5.

Po uroczystości zostanie pokazany film „Czerwony żółw” w reżyserii Michaela Dudoka de Wita, który został nagrodzony w Cannes, nominowany do Oscara i zwyciężył w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.

Projekcja jest nieodpłatna i zostanie poprzedzona prelekcją krytyka filmowego.

Prosimy o potwierdzenie zgłoszenia e-mailem na adres szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lub tel./fax 022 671 99

Wyniki VII Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie

Pod honorowym patronatem

Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe

w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE) na rok 2018

Laureaci:

1. Iga Niemiałkowska – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego

2. Konrad Zaręba  – XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

3. Olga Samoraj  –  XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

3. Mateusz Woźnica  – VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana

Wyróżnieni:

2. Milena Smolińska– Zespól Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego

3. Aleksandra Więch– XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

29 maja 2018 w kinie Muranów podczas podsumowania projektu
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej została ogłoszona kolejna edycja Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.

Zgłoszenia na VII Warszawski Konkurs Wiedzy o Filmie

Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu do 22.10.2018.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie pisemnej deklaracji podpisanej przez
nauczyciela – opiekuna wraz z załącznikiem 1a/1b do karty zgłoszenia podpisanym przez
pełnoletniego uczestnika, a w przypadku uczniów niepełnoletnich – jego rodzica/opiekuna
prawnego.