Wyniki konkursu plastycznego i fotograficznego w ramach II Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

W dniu 14.11.2017r. odbyło się posiedzenie jury konkursowego w kategorii praca plastyczna i fotograficzna, inspirowana wybranym wierszem Zbigniewa Herberta. Jury w składzie: przewodnicząca: p. Katarzyna Jasińska (doradca metodyczny m.st. Warszawa - edukacja plastyczna); członkowie: p. Monika Bojko, p. Nina Mędykowska, p. Iwona Tkacz ( nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze XCIX LO) oceniło zgłoszone prace i wyłoniło zwycięzców.

Wyniki konkursu

praca plastyczna

Szkoła podstawowa - oddziały gimnazjalne

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Jan Chodorowski SP nr 3 im. F. Chopina w Milanówku

III miejsce: Amelia Cetwińska Publiczne Katolickie LO z Oddziałami Gimnazjalnymi im. bł. ks. J. Popiełuszki w Łazach

wyróżnienia:

Anaёlle Putresza Zespół Szkół nr 77 im. B. Prusa w Warszawie

Hanna Szustkowska SP nr 169 z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Orła Białego w  Warszawie

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce: Julia Lewandowska XVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Sempołowskiej

II miejsce: Zuzanna Kowzan XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Z. Herberta

III miejsce: Sandra Kledzik LXXII LO im. gen. J. Jasińskiego w Warszawie

IV miejsce: Gabriela Trzciałkowska XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Z. Herberta

wyróżnienia:

Weronika Goliczewska Technikum nr 26 w Zespole Szkół im. M. Konarskiego

Agata Mościcka LXXVI LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie

Wyniki konkursu

praca fotograficzna

Szkoły podstawowe – oddziały gimnazjalne

I miejsce: Maja Gąsiorowska Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie

II miejsce: Patrycja Obiegała Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie

III miejsce: Aleksandra Wnęk Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie

I miejsce: Aleksandra Kielar Zespół Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie

II miejsce: Filip Szymański Zespół Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie

III miejsce: Anna Sorochuk LXXII LO im. gen. J. Jasińskiego w Warszawie

Wyróżnienie:

Admur Nimani Zespół Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na rozdanie nagród i  wyróżnień

20.11.2017r. o godz. 14.00. Uroczystość odbędzie się w Sali teatralnej naszego liceum.

Organizatorzy festiwalu

II Mazowiecki Festiwal Twórczości Zbigniewa Herberta

kategoria recytacja

W dniu 30.10.2017r. w naszym liceum odbyły się przesłuchania konkursowe   w kategorii recytacji poezji Patrona Szkoły. Do konkursu zgłosiło się 50 uczestników z mazowieckich szkół ponadgimnazjalnych i oddziałów gimnazjalnych w szkołach podstawowych.

Jury konkursu, w składzie: przewodnicząca - p. Bożena Robakowska-Domagała, członkowie - p. Agnieszka Marcinkiewicz i p. Iwona Tkacz, wysłuchało prezentacji i wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienia.

Oddziały gimnazjalne

Laureaci:

Paulina Józefowska -  SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny z Oddziałami Gimnazjalnymi, Warszawa

Benedykt Chromiński - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej Batalionów „Krawiec”   i NSZ „Mączyński”, Konstancin Jeziorna

Wyróżnienia:

Anna Gryż  - Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego ul. Odrowąża 75, Warszawa

Laureaci

Natalia Dabińska - Zespół Szkół im. M. Konarskiego, Warszawa

Angelika Jackiewicz - XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta, Warszawa

Jan Mańkowski - LXXV LO im. Jana III Sobieskiego, Warszawa

Sebastian Nowak - XXV LO m. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej, Poznań

Wyróżnienia:

Maciej Michalski - XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta, Warszawa

Kacper Pudło  - LXXV LO im. Jana III Sobieskiego,  Warszawa

Julia Kłusek  - XXIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie,  Warszawa

Emilia Bacławska  - LXXV LO im. Jana III Sobieskiego, Warszawa

Uroczysta gala rozdania nagród w II Mazowieckim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

w kategoriach: recytacja, fotograficzna, plastyczna odbędzie się 20.11.2017r. o godz. 14.00

w Sali Teatralnej naszego liceum.

Laureatów prosimy o przygotowanie następujących wierszy, które zaprezentują w czasie gali:

1. Paulina Józefowska – Książka.

2. Benedykt Chromiński – Wilk i owieczka.

3. Jan Mańkowski – Babcia.

4. Sebastian Nowak – Próba opisu.

5. Natalia Dabińska – Pan Cogito o cnocie.

6. Angelika Jackiewicz – Pan Cogito obserwuje zmarłego przyjaciela.

Zapraszamy wszystkich nagrodzonych i  uczestników wraz z opiekunami na galę rozdania nagród i koncert laureatów.

organizatorzy festiwalu

XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie zaprasza do uczestnictwa w II Mazowieckim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta w kategoriach: recytacja, praca plastyczna, praca fotograficzna. Konkurs jest adresowany do uczniów oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego.

Celem naszego przedsięwzięcia jest propagowanie poezji Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni poprzez łączenie sztuki, słowa i obrazu. Poezja naszego Patrona zawiera przesłania uniwersalne, głębokie, silnie osadzone w tradycji, ale jednocześnie niezwykle proste.

Zachęcamy uczniów do wyrażenia swoich refleksji, których źródłem będzie twórczość Zbigniewa Herberta.

Utworzono: środa, 04, październik 2017 12:57