VI Warszawski Konkurs Wiedzy o Filmie przechodzi do historii

Tegoroczna szósta już edycja Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie została zorganizowana przez nasze liceum we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty i Filmoteką Szkolną – Programem Edukacyjnym Filmoteki Narodowej – Narodowego Instytutu Audiowizualnego (FINA). Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Mazowiecki Kurator Oświaty i Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowania kinem, aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz pogłębianie świadomego odbioru mediów.

Zawody włączone w ramy Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych odbyły się 15 listopada 2017 r. w gmachu XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta i miały tradycyjnie dwuetapowy przebieg. Najpierw uczniowie pisali test z wiedzy o historii, teorii i języku kina, a następnie obejrzeli wybrany film, z którym było związane pytanie interpretacyjne.

W konkursie wzięli udział uczniowie warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Poziom wiedzy uczestników oceniło jury składające się m.in. z przedstawicieli Filmoteki Narodowej (p. Agata Sotomska) i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (p. Joanna Kostana).

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Gabriela Trzciałkowska – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

Pola Bińkowska  – XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa

Zuzanna Kowzan  – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta
Wyróżnieni:
Agata Michalska  – XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

Olga Samoraj  –  XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

Wiktoria Wihan – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

Wyróżnienie specjalne za najlepszy esej:

Julia Cerajewska  – XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

13 grudnia 2017 o godzinie 12.00 na gali w kinie Muranów ogłoszono wyniki VI Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez nasze liceum wręczyła laureatom i wyróżnionym uczniom p. dyrektor Bożena Gromadzka, a w imieniu sponsorów: nagrody Filmoteki Szkolnej – Programu Edukacyjnego Filmoteki Narodowej – Narodowego Instytutu Audiowizualnego –  p. Agata Sotomska oraz p. Joanna Kostana ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Dodatkowe książki, płyty i gadżety ofiarowali Mazowiecki Instytut Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Dla wszystkich uczestników przygotowano specjalną nagrodę – pokaz filmu „Czerwony żółw” w reżyserii Michaela Dudoka de Wita, który został nagrodzony w Cannes, nominowany do Oscara i zwyciężył w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów. Projekcja została poprzedzona prelekcją krytyka filmowego p. Adama Trwogi.

IMG_3643 (1280x853) IMG_3651 (1280x853)

Uprzejmie informujemy, że w dniu
 15 listopada 2017 r.w XIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta organizujemy kolejny Warszawski Konkurs Wiedzy o Filmie, odbywający się w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE) na rok 2017.

Współorganizatorami konkursu są Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Filmoteka Szkolna – Program edukacyjny Filmoteki Narodowej – Polskiego Instytutu Audiowizualnego (FINA).

Serdecznie zapraszamy młodzież warszawskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w szóstej już edycji konkursu, który ma na celu pogłębianie zainteresowań kinem wśród młodzieży, kształtowanie świadomego odbioru mediów oraz kształcenie nawyku uczestnictwa w kulturze.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do organizatora pisemnego, poprawnie i czytelnie wypełnionego zgłoszenia do dnia  13 listopada 2017 r. na adres szkoły (wzór karty zgłoszenia w załączniku do regulaminu konkursu):

XCIX Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Zbigniewa Herberta

ul. Fundamentowa 38/42

04-036 Warszawa

tel./fax 022 6719927

Wkwestii pytań dotyczących konkursu proszę się zwracać do p.MonikiBojko –  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Utworzono: środa, 11, październik 2017 16:53