VI Warszawski Konkurs Wiedzy o Filmie przechodzi do historii

Tegoroczna szósta już edycja Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie została zorganizowana przez nasze liceum we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty i Filmoteką Szkolną – Programem Edukacyjnym Filmoteki Narodowej – Narodowego Instytutu Audiowizualnego (FINA). Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Mazowiecki Kurator Oświaty i Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowania kinem, aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz pogłębianie świadomego odbioru mediów.

Zawody włączone w ramy Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych odbyły się 15 listopada 2017 r. w gmachu XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta i miały tradycyjnie dwuetapowy przebieg. Najpierw uczniowie pisali test z wiedzy o historii, teorii i języku kina, a następnie obejrzeli wybrany film, z którym było związane pytanie interpretacyjne.

W konkursie wzięli udział uczniowie warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Poziom wiedzy uczestników oceniło jury składające się m.in. z przedstawicieli Filmoteki Narodowej (p. Agata Sotomska) i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (p. Joanna Kostana).

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Gabriela Trzciałkowska – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

Pola Bińkowska  – XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa

Zuzanna Kowzan  – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta
Wyróżnieni:
Agata Michalska  – XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

Olga Samoraj  –  XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

Wiktoria Wihan – XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

Wyróżnienie specjalne za najlepszy esej:

Julia Cerajewska  – XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

 

13 grudnia 2017 o godzinie 12.00 na gali w kinie Muranów ogłoszono wyniki VI Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez nasze liceum wręczyła laureatom i wyróżnionym uczniom p. dyrektor Bożena Gromadzka, a w imieniu sponsorów: nagrody Filmoteki Szkolnej – Programu Edukacyjnego Filmoteki Narodowej – Narodowego Instytutu Audiowizualnego –  p. Agata Sotomska oraz p. Joanna Kostana ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Dodatkowe książki, płyty i gadżety ofiarowali Mazowiecki Instytut Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

 

Dla wszystkich uczestników przygotowano specjalną nagrodę – pokaz filmu „Czerwony żółw” w reżyserii Michaela Dudoka de Wita, który został nagrodzony w Cannes, nominowany do Oscara i zwyciężył w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów. Projekcja została poprzedzona prelekcją krytyka filmowego p. Adama Trwogi.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.
Uprzejmie informujemy, że w dniu
 15 listopada 2017 r.w XIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta organizujemy kolejny Warszawski Konkurs Wiedzy o Filmie, odbywający się w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE) na rok 2017.

 

Współorganizatorami konkursu są Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Filmoteka Szkolna – Program edukacyjny Filmoteki Narodowej – Polskiego Instytutu Audiowizualnego (FINA).

 

Serdecznie zapraszamy młodzież warszawskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w szóstej już edycji konkursu, który ma na celu pogłębianie zainteresowań kinem wśród młodzieży, kształtowanie świadomego odbioru mediów oraz kształcenie nawyku uczestnictwa w kulturze.

 

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do organizatora pisemnego, poprawnie i czytelnie wypełnionego zgłoszenia do dnia  13 listopada 2017 r. na adres szkoły (wzór karty zgłoszenia w załączniku do regulaminu konkursu):

 

XCIX Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Zbigniewa Herberta

ul. Fundamentowa 38/42

04-036 Warszawa

tel./fax 022 6719927

 

Wkwestii pytań dotyczących konkursu proszę się zwracać do p.MonikiBojko –  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Odsłony: 7362
Utworzono: środa, 11, październik 2017 16:53

Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Zawsze można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w polityce dotyczącej plików cookies.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Więcej o ciasteczkach